Magdaléna
Wavle

Director People & Property
Vodafone CZ

Magdaléna Wavle

Příběh
Částečné úvazky jako součást firemní kultury

V Čechách pracuje cca 6% zaměstnanců na zkrácený úvazek To je v Evropě stále jedno z nejnižších čísel. Třeba v Belgii nebo Dánsku pracuje na zkrácený úvazek každý čtvrtý a v Nizozemsku necelá polovina všech zaměstnaných. Magda nám představí zkušenost Vodafonu, který možnost částečných úvazků zavedl v polovině roku 2021 pro všechny stávající i nové zaměstnance na všech pozicích (včetně manažerských).

Pár slov o řečníkovi
Magda přišla do Vodafonu v roce 2018 a působila na pozici ředitelky rozvoje
a talentu. Od září 2021 se stala viceprezidentkou pro lidské zdroje. Je zastáncem myšlenky, že bez vzdělávání svých lidí ztrácí firma na produktivitě. Věří, že když bude Vodafone pomáhat lidem rozvíjet kompetence, které uplatní napříč různými obory, bude úspěšný jako zaměstnavatel. Další důležitou oblastí, která získává zejména v poslední době na důležitosti, je flexibilita a tu Magdaléna podporuje
v mnoha podobách. Před nástupem do Vodafonu pracovala v Microsoftu a v GE Money Bank. Má zahraniční pracovní zkušenosti z USA a Německa. Vystudovala VŠE v Praze a volný čas tráví nejraději s rodinou a venku při sportování.